دندان خارج شده از حفره

اورژانس های دندانپزشکی 
مواردی بسیار وجود دارد که بارعایت آنها ، از اورژانس های دندانپزشکی :جلوگیری می شود. به طور مثال

استفاده از گارد هنگام ورزش در دهان 

نجویدن یخ و شکلات های سفت 

سیم را با سیم کش لخت کنید ، نه دندان!

کنار گذاشتن برخی عادت ها مثل عادت به گذاردن فلزی و یا وسیله ای .بین دندان ها 

:در موارد زیر چه کنیم

گاز گرفتن لب یا زبان:

با پارچه ای روی زخم را پاک کرده، کمپرس یخ بگذارید تا از تورم بعدی ان جلوگیری کند. اگرخونریزی بند نیامد به دندانپزشک و یا بیمارستان .مراجعه کنید

شکستگی دندان:

به سرعت به دندانپزشک مراجعه کنید.

شکستگی فک:
به سرعت به بیمارستانی که بخش جراحی فک و صورت دارد مراجعه کنید. در تهران می توانید به بیمارستان شریعتی و یا بیمارستانی طالقانی مراجعه کنید.

دندان خارج شده از حفره:
دندان را از سمت تاج بگیرید و زیرآب بشوید و هرگز دست به ریشه ی ان نزنید،اگر بافتی به آن وصل شده آنرا جدا نکنید.اگر دندان به راحتی در محلش می نشینید ، و شما احساس ناراحتی نمی کنید ، انرا سر جایش قرار دهید و اگر ممکن نیست آنرا در یک ظرف حاوی شیر و اگر مقدور نبود ظرف حاوی سرم و یاآب جوشیده قرار دهید و سریعاً به !دندانپزشک مراجعه کنید یادتان باشد دندان را در منزل جا نگذارید.

گیرکردن چیزی بین دندان ها:
سعی کنید بدون زخمی کردن لثه ، آنرا بوسیله ی نخ خارج کنید ولی هرگز از اشیا ی تیز برای این کار استفاده نکنید . اگر خارج نشد به دندانپزشک مراجعه کنید.

دندان درد:

دهان را با آب ولرم بشوید و به آرامی نخ و مسواک بزنید. هرگزبه صورت مستقیم آسپرین و یا هر نوع داروی ضد دردی را روی لثه نگذارید ، چرا که باعث ایجاد سوختگی شیمیایی می شود . در صورت ادامه ی دندان درد ، به دندانپزشک مراجعه کنید.لینک ثابت

درباره : دندان خارج شده از حفره ,
بازدید : 417
متر


.: Weblog Themes By BlackSkin :.